Video marketing trends die u moet kennen

Inhoudsopgave
  1. Inleiding
  2. Lange vorm - de nieuwe korte vorm?
  3. Stil kijken
  4. UGC - gebruik de kracht van uw eigen netwerk
  5. Hunkeren naar verbinding 
  6. Consistentie is koning
  7. Animatie
  8. Shoppable
Link gekopieerd!
90 Seconds
2 jaar geleden・15 min gelezen

We hebben met ons team van toonaangevende creatieven, ontwerpers, klantervaringsdeskundigen en groei-experts gesproken over wat 2022 zal brengen op het gebied van trends in de wereld van videocreatie. Waar merken hun inspanningen op moeten richten, hoe ze ervoor kunnen zorgen dat video een maximale 'bang for its buck' krijgt en dat de content fris en relevant is en resultaten oplevert - dit is wat we voorspellen.

Van Tiger King tot het Jaar van de Tijger, nu we het derde jaar van de wereldwijde pandemie ingaan, heeft Covid-19, naast de stijging van de verkoop van handreinigers, gezorgd voor een exponentiële stijging van de consumptie van online videocontent. In 2020 heeft 69% van de consumenten hun online videoconsumptie verhoogd, en volgens de voorspellingen zal de gemiddelde persoon in 2022¹ 100 minuten per dag besteden aan het bekijken van video's, waarmee de stijgende lijn wordt voortgezet. Maar welke content zullen mensen dit jaar precies bekijken en hoe kunnen merken de curve voor zijn en ervoor zorgen dat hun content vers en relevant is, resultaten oplevert en ROI oplevert?

De pandemie bracht een golf van onzekerheid met zich mee, waarbij marketingbudgetten werden opgeslokt door de daaropvolgende financiële crisis, maar in 2021 zagen we weer gezondere budgetten en een sterke ROI als het ging om video-uitgaven. In 2022 zal video een belangrijke prioriteit blijven voor marketeers: 93% geeft aan dat het een belangrijk onderdeel is van hun strategie voor 2022 en 91% zegt dat de pandemie videocontent nog belangrijker heeft gemaakt voor hun merk². 96% van de videomarketeers is van plan om hun video-uitgaven in 2022 op peil te houden of zelfs te verhogen - volgens het IAB met ongeveer 25% - en waarom niet? Met negen van de 10 consumenten die in 2022 meer video's van merken en bedrijven willen zien, is het slim om dat te doen³.

Als marketingmedium kan video als geen ander een publiek bereiken en resultaten opleveren. Social Media Week onthulde onlangs dat e-mails met het woord 'video' in de onderwerpregel gemiddeld 7% meer worden geopend dan e-mails zonder dat woord, en tegen het einde van dit jaar zal videostreaming meer dan 82% van al het internetverkeer van consumenten uitmaken⁴.

Bewegende beelden worden 60.000 keer sneller verwerkt dan tekst⁵; ze zijn emotioneler, boeiender en kunnen ideeën overbrengen op een manier die woorden gewoon niet kunnen. Insivia ontdekte dat kijkers 95% van een boodschap onthouden wanneer deze via video wordt opgenomen, een sterk contrast met slechts 10% wanneer deze wordt gelezen. Maar het gaat niet alleen om het vasthouden van de boodschap - marketeers die video gebruiken laten hun omzet 49% sneller groeien dan gebruikers die geen video gebruiken en genereren 66% meer gekwalificeerde leads per jaar, volgens een recent onderzoek van WordStream... De conclusie is duidelijk: video moet een belangrijk onderdeel van uw marketingstrategie zijn om doelgroepen te bereiken, de interactie met klanten te beïnvloeden en koopgedrag te stimuleren.

Gezien het belang ervan, is het essentieel om het goed te doen. Als het belangrijkste platform voor het maken van video's werken we samen met meer dan 4.500 van 's werelds grootste merken en als zodanig zijn we in een unieke positie om advies te geven over hoe u ervoor kunt zorgen dat uw video in 2022 optimaal resultaat oplevert. We hebben met ons team van toonaangevende creatieven, ontwerpers, klantervaringsdeskundigen en groei-experts gesproken over wat 2022 zal brengen op het gebied van trends in de wereld van videocreatie. Waar merken hun inspanningen op moeten richten, hoe ze ervoor kunnen zorgen dat video een maximale 'bang for its buck' krijgt en dat de content fris en relevant is en resultaten oplevert - dit is wat we voorspellen.

Lange vorm - de nieuwe korte vorm?

In het kort, het hangt ervan af.

Tot voor kort hebben korte video's de voorkeur van de consument. Televisieadvertenties van vijftien seconden zijn ongeveer 75% zo effectief als 30-seconden advertenties en zijn aanzienlijk goedkoper in termen van zendtijd. Short-form is here to stay; maar nu de pandemie de manier waarop we media consumeren fundamenteel heeft veranderd en de populariteit van podcasts explosief is gestegen - met 25,7% per jaar en naar verwachting tot 2027⁶ - zien we een toenemende vraag naar langere video-form. 

Langdurige content biedt een toevluchtsoord uit ons chaotische leven; in plaats van de stress van de dag te verwerken door te zonnen en gedachteloos te scrollen, voeden we liever onze geest en verdiepen we ons in iets totaal anders. In een wereld van constante meldingen en alomtegenwoordige beschikbaarheid kan meeslepende inhoud aanvoelen als een welkome onderbreking; in 2022 hebben we meer geduld en de wens om qua lengte zwaardere video's in te nemen. Maar om het meeste uit zijn marketingstrategie te halen, moet een merk rekening houden met zijn doelstellingen, publiek en de platforms waarop het communiceert. Uit een onderzoek van de Harvard University uit 2015 blijkt bijvoorbeeld dat de aandacht met de jaren toeneemt, met een piek op 43-jarige leeftijd. 93% van de podcastluisteraars - ongeacht hun leeftijd - blijft echter elke aflevering bij de les, wat aantoont dat relevante en boeiende inhoud onze aandacht altijd vasthoudt.

Maar kies je platform verstandig...

Facebook en Instagram de voorkeur geven aan korte content - 15 seconden of minder heeft de voorkeur om ervoor te zorgen dat kijkers tot het einde blijven kijken. Videoadvertenties die 15 seconden of korter zijn, komen ook in aanmerking voor Instagram Stories en Facebook in-stream plaatsingen. Facebook onthulde ook dat terwijl de meeste mensen video's tot het einde zullen bekijken als ze 15 seconden zijn als een merk een hogere betrokkenheid wil, dan is twee tot vijf minuten de ideale lengte.

Bij LinkedIn hangt de ideale lengte af van je doelstelling. Een video van minder dan 30 seconden heeft een stijging van 200% in voltooiingspercentages, terwijl langere video's effectiever zijn voor het genereren van leads⁷.

Aangezien YouTube, 's werelds op één na populairste website na Google, een netwerk is dat uitsluitend op video's is gebouwd, komt het niet als een verrassing dat dit platform meer flexibiliteit en aanpassingsvermogen heeft wat videolengte betreft. Recentelijk zijn video's van ongeveer 10 minuten het populairst gebleken volgens The Verge.   

Zoals altijd, bij alle platforms, zijn de eerste seconden van vitaal belang.

Kortom, er is ruimte voor beide. Terwijl korte video's onze gefragmenteerde geest veroveren, bleek uit een recente studie dat video's langer dan 15 minuten goed zijn voor 50% van alle video-engagement, maar slechts 8% van de content⁸; daarom kunt u, als u het goed doet, langere video's produceren en meer resultaat boeken. Als u twee hapjes van dezelfde kers wilt, biedt u beide aan.

Stil kijken

Negenenzestig procent van de consumenten bekijkt video's nu met het geluid uit⁹ en 80% van de mensen is eerder geneigd een video voor de duur ervan te bekijken als er ondertitels beschikbaar zijn; ondertitels opnemen is essentieel om het bereik te vergroten en directe toegankelijkheid toe te voegen. 

Nu de pandemie de manier waarop we leven en werken verandert, in wezen vanaf dezelfde paar vierkante meter, is stille video het nieuwe normaal. Mensen willen nu hun video's bekijken zonder anderen te storen - misschien naast een slapende baby of een partner tijdens een conferentiegesprek, in een druk café bij een koffie verkeerd of tijdens het pendelen naar het werk, koptelefoon vergeten. Het is zelfs zo dat 85% van de video's op Facebook nu zonder geluid worden afgespeeld, waarbij een gebruiker 12% langer naar een video met ondertiteling kijkt dan naar een video zonder ondertiteling¹⁰. 

Mensen vertrouwen op bijschriften, dus het is noodzakelijk dat video's worden gemaakt met dit in gedachten, geoptimaliseerd voor stille weergave. Dit betekent ook dat vertalingen veel eenvoudiger worden voor merken die content willen lokaliseren voor een wereldwijd publiek. Met 90 Seconds kunnen merken dit intuïtief doen in hun werkstroom, waarbij ze eenvoudig en binnen enkele minuten tekst aan video's kunnen toevoegen en bewerken. 

UGC - gebruik de kracht van uw eigen netwerk

Net zoals men snel op zoek gaat naar recensies alvorens een restaurant te reserveren, wordt vertrouwen uit onbevooroordeelde bronnen veel natuurlijker. Waarom? Omdat het authentiek is. Het is dan ook geen wonder dat door gebruikers gegenereerde inhoud (UGC) tot de meest relateerbare behoort: millennials vertrouwen UGC twee keer zoveel als inhoud van merken, zoals onlangs door AdWeek werd onthuld. Gezien de opkomst van TikTok mag dit geen verrassing zijn - met 600 miljoen gebruikers per dag en een verwachte omzet van meer dan 1,2 miljard in 2022, zouden merken de kracht van UGC moeten benutten als integraal onderdeel van hun marketingstrategie. 

Social media-platform Socialbakers¹¹ onthulde dat de pandemie heeft geleid tot een toename van wat zij 'micro-influenceractiviteit' noemen. Om de meest effectieve resultaten te behalen, moeten merken zich richten op meer authentieke, natuurlijke influencers die "meer relateerbare content plaatsen die de nadruk legt op echte menselijke situaties in plaats van op ambitieuze en verzorgde posts". Gebruik je eigen netwerk en vraag klanten of 'micro-influencers' om video's te maken en te delen waarin ze je product gebruiken of beoordelen, of om getuigenissen van je merk te delen. Gecombineerd verhoogt door gebruikers gegenereerde en professionele videocontent de merkbetrokkenheid met gemiddeld 28%¹², dus als je een nieuw publiek wilt bereiken, jezelf als leider wilt positioneren en sterke banden met beïnvloeders wilt creëren, dan is het een gegarandeerde manier om resultaten te boeken. Maar het blijft niet bij verbinding - klanten die via een UGC-video op een e-commercesite terechtkomen, zijn 184% meer geneigd om iets te kopen en als ze dat doen, geven ze ongeveer 45% meer uit¹³.

Klantgetuigenissen hebben een immense kracht; ze helpen bij het werven van nieuwe klanten, bevorderen het vertrouwen en geloof in uw product, en verhogen de naamsbekendheid. 90 Seconds Wij kunnen het werk voor u doen met ons product Customer Stories, waarbij we de kracht van uw eigen netwerk en klantenbestand inzetten om content te creëren die uw lof toezingt zonder dat u zelfs maar uw mond hoeft open te doen... Op een manier die oprecht, betekenisvol en effectief is - zoals dit ontroerende voorbeeld van Hewlett Packard, dat laat zien hoe hun klant, Unlimited Tomorrow, dankzij HP's 3D-printtechnologieën levens heeft kunnen veranderen door de productie van ultramoderne robotledematen. 

Hunkeren naar verbinding 

In dezelfde geest is authenticiteit essentieel - mensen willen het echte leven zien, niet alleen het schone, gepolijste product. Het is relateerbaar en innemend. 

Consumentenbinding en het cultiveren van een aura van authenticiteit kunnen worden bereikt door UGC, maar content achter de schermen (BTS) en live video kunnen ook helpen om het belangrijke element van vertrouwen te creëren. En er is ook vraag naar deze content. Volgens Livestream wil 87% van de mensen meer online video's bekijken als deze zijn opgebouwd met BTS-content, omdat het een lichtere touch toevoegt en een merk menselijker maakt, wat essentieel is voor het winnen van klantenbinding en het opbouwen van vertrouwen. Bovendien is dit soort inhoud vaak goedkoper en eenvoudiger te maken, gezien de 'ruwe en kant-en-klare' vibe die essentieel is voor het genre - en volgens Instagram presteren Stories-advertenties met mobiele opnamen 63% van de tijd beter dan advertenties met studio-opnamen¹⁴. Kosteneffectief en ROI-effectief, win-win. 

Op 90 Seconds zien we een groei van ongeveer 30% in de vraag naar wat wij 'klantenverhalen' en 'casestudies' noemen, waarbij steeds meer merken ervoor kiezen om meer gepersonaliseerde, authentieke en lichtvoetige video's met klanten te delen om op een intiemer niveau contact te maken.  

U kunt dit ook bereiken met live video, in de veilige wetenschap dat 45% van de consumenten volgens Sprout Social om dit soort content vraagt. En het hoeft niet perfect te zijn - kijk maar naar Adele's eerste Instagram live video van oktober, die om de juiste redenen viral ging toen ze volslagen verward Instagram Live probeerde te begrijpen met haar honden blaffend op de achtergrond. We hielden van de connectie, de kwetsbaarheid, de ongefilterde en rauwe interactie die ons menselijk maakt. 

Consistentie is koning

Gemiddeld plaatsen bedrijven 18 video's per maand¹⁵. Voor sommigen lijkt dat misschien veel, maar als je video's deelt op sociale media, geven algoritmes de voorkeur aan een constante en consistente stem. Post dagelijks om het organische bereik te maximaliseren, dat door verschillende platforms wordt gemaximeerd; door elke dag te posten zorgt u ervoor dat u consequent uw organische bereik maximaliseert.

Als video nieuw voor je is en dit cijfer ontmoedigend is, bedenk dan dit: bedrijven en merken die slechts 51 video's (of meer) hebben gemaakt, zijn alleen al in 2020 gegroeid van 13% naar 46%¹⁶. Met 90 Seconds Series kunnen merken continu content creëren en publiceren en deze direct vanuit hun werkstroom delen op sociale media. De tool stelt makers in staat om te profiteren van al het beeldmateriaal, zodat niets van waarde op de knipvloer belandt - in plaats daarvan houd je meerdere stukken content over, afgestemd op specifieke behoeften, doelgroepen en platforms. Koppel dit aan andere elementen van je videomarketingstrategie, zoals UGC of Customer en Inside Stories content, en het opbouwen van deze consistentie is meer dan haalbaar.

Animatie

Animatie brengt een creatieve kracht en emotie in video's - het boeit ogen en houdt ze gegijzeld, meer nog dan tekst en beeldmateriaal. De voordelen zijn legio.

Animatie kan helpen om complexe ideeën om te zetten in eenvoudige, verteerbare boodschappen die de klant helpt te begrijpen en in zijn geheugen te bewaren. Zoals dit voorbeeld dat we produceerden voor Bupa Australië over het creëren van een gezond thuiskantoor ... Ergonomie aantrekkelijk maken is geen kleine taak, maar door de kracht van animatie, waren we in staat om hun boodschappen over te brengen op een manier die de aandacht trekt. 

Animatie kan emoties gemakkelijker overbrengen, gezien het feit dat een illustrator ze artistiek moet overdrijven om ze te laten landen, waardoor de boodschap opnieuw meer gedenkwaardig wordt. Een goed voorbeeld hiervan is deze levendige animatie die wij voor 99designs gemaakt hebben als aanvulling op hun artikel over de grafische trends in 2022.

Ze zijn ook een SEO-krachtpatser omdat de meeste zoekmachines de voorkeur geven aan video's. Gebruikers blijven langer op een website wanneer er animatie wordt gebruikt, omdat het langer duurt om te kijken. Mensen blijven twee keer zo lang op pagina's met video's, dus het is niet verwonderlijk dat pagina's met video's 53 meer kans hebben om op de eerste pagina van Google te komen¹⁷. Een bijkomend voordeel van deze stijging in ranking is dat je meer verkeer kunt aantrekken - volgens Wix ongeveer 157% meer. Met deze toename in verkeer hebben onderzoeken van WordStream aangetoond dat een video op een landingspagina de conversie met wel 80% kan verhogen. Kortom, geanimeerde video's op je homepage zijn een snelle overwinning op het gebied van SEO, merkbekendheid en klantenconversie.  

Een laatste reden waarom geanimeerde video's in opmars zijn? In deze mondiale markt zijn geanimeerde video's inclusief en toegankelijk voor iedereen - ze beelden niet een bepaald ras, regio of leeftijd uit boven een ander, wat betekent dat u uitsluiting voorkomt. Bovendien is er minder budget nodig voor lokalisatie. Ze spreken iedereen aan, waar ter wereld u zich ook bevindt.  

Shoppable

Video's doen hun intrede in e-commerce sinds 2009, toen YouTube voor het eerst de functie 'Klik om te kopen' introduceerde. Het formaat is niet nieuw, maar de reputatie als marketingtool groeit, met maar liefst 380% meer klikken voor oproepen tot actie als ze via video worden geconsumeerd¹⁸.

Video is waarschijnlijk het meest effectieve marketinginstrument voor merken van vandaag. Niets levert betere resultaten dan bewegend beeld en als het belangrijkste platform voor het maken van video's is er niemand die zo goed is in het leveren van video's als 90 Seconds. Wij nemen u het werk uit handen en zorgen voor een naadloos partnerschap, van creatie tot distributie, optimalisatie en meting via onze video-intelligentiesoftware.


¹ Zenith Media: Online videokijken bereikt 100 minuten per dag in 2021 - Zenith (zenithmedia.com)
² Wyzowl: What Video Marketers Should Know in 2021, According to Wyzowl Research (hubspot.com)
³ IAB: IAB Video Advertising Spend Report
Cisco: Service Provider Network and Technology Services - Cisco
Zabisco: Zabisco | Portfolio (visual.ly)
Grandview Research: Podcasting Market Size, Share | Industry Report, 2021-2028 (grandviewresearch.com)
Best practices for video ads | LinkedIn Ad Tips
Twentythree.net
Verizon & Publicis: Verizon Media Says 69 Percent Of Consumers Watching Video With Sound Off (forbes.com)
¹⁰ Digiday: 85 procent van Facebook video wordt bekeken zonder geluid - Digiday
¹¹ Socialbakers Q1 Trends Report Highlights the COVID-19 Impact on Social Media Users and Brands (prnewswire.com)
¹² Comscore: https://www.comscore.com/Insights/Press-Releases/2012/3/comScore-Study-Finds-Professionally-Produced-Video-Content-And-User-Generated-Product-Videos-Exhibit-Strong-Synergy-in-Driving-Sales-Effectiveness
¹³ 75 Staggering Video Marketing Statistics for 2021 (wordstream.com)
¹⁴ Instagram for Business op Instagram: "Wist je dat mobile-shot stories ads een 63% kans hebben om beter te presteren dan studio-shot ads? Het optimaliseren van stories-advertenties voor mobiel kan helpen..."
¹⁵ 2021 Marketing Statistieken, Trends & Data - The Ultimate List of Digital Marketing Stats (hubspot.com)
¹⁶ The State of Video 2020 | Demand Metric Report (vidyard.com)
¹⁷ Our Videos Dramatically Increased Our Visitors' Time on Page - Wistia Blog
¹⁸ 2021 Inbound Marketing Stats on the Power of Call-to-Action Buttons (protocol80.com)
¹⁹ Instagram Stories: Creëer snelle en memorabele content | Instagram for Business