7 bewezen beste praktijken voor videomarketing

Inhoudsopgave
 1. Inleiding
 2. Bepaal uw doel
 3. Haak lijn en zinklood
 4. Hou het simpel, stommeling.
 5. Bijschriften zijn niet onderhandelbaar
 6. YouTubede Koning van alle Koningen?
 7. Zoekmachine Optimalisatie 
 8. Animatie toevoegen
Link gekopieerd!
90 Seconds
2 jaar geleden・13 min gelezen

Volg deze zeven tips voor het maken van video's van 's werelds toonaangevende platform voor het maken van video's om resultaten te behalen en contact te maken met consumenten.

Van de eerste tv-commercial, uitgezonden in 1941 voor Bulova, tot de komst van TikTok en virale videomarketing, sinds de introductie van video in 1951 was de introductie ervan een baanbrekende gamechanger voor de marketing- en reclame-industrie; echter, op geen enkel ander moment zijn de kansen voor merken die hun videocontent goed krijgen, zo aanzienlijk en substantieel geweest dan wat ze nu zijn.  

Hoe komt dat? Dit jaar zal de gemiddelde persoon naar verwachting 100 minuten per dag besteden aan het bekijken van video¹ - en met negen van de 10 consumenten die in 2022 openlijk meer video's van merken en bedrijven willen zien, zijn de mogelijkheden voor merken die deze content omarmen grenzeloos². Video zorgt voor sterkere SEO, hogere open rates bij e-mailmarketing en streaming is goed voor meer dan 82% van al het internetverkeer van consumenten³; met zulke resultaten is het van vitaal belang dat merken dit medium niet alleen gebruiken als een integraal onderdeel van hun strategie, maar dat ze dit ook zo goed mogelijk doen om door de rommel heen te prikken en de gewenste resultaten te behalen. Degenen die dat doen, krijgen een groter stuk van de taart, groeien 49% sneller dan niet-videogebruikers en genereren 66% meer gekwalificeerde leads per jaar, volgens een recente WordStream studie. 

90 Seconds, het belangrijkste wereldwijde platform voor het maken van video's, is het best geplaatst om ervoor te zorgen dat uw content geoptimaliseerd en doelgericht is en een duidelijke ROI oplevert. Door onze samenwerking met meer dan 4.500 van 's werelds grootste merken - in elke sector - weten we wat werkt, wat niet werkt en hoe we resultaten kunnen leveren met cijfers die even hoog zijn als de cijfers die u terugziet in uw bonusuitkering zodra de CEO lucht krijgt van uw succes. Om u op weg te helpen, volgen hier enkele best practice tips die u dit jaar kunt volgen om ervoor te zorgen dat u content produceert die succes uitstraalt. 

Bepaal uw doel

Het klinkt misschien eenvoudig, maar het is prioriteit nummer één - zonder een noordster of een idee van waar je precies naartoe gaat, wat je doel is en wie je target, zal je video niet op maat gemaakt worden om een maximaal effect te bereiken. Je loopt het risico te eindigen met een vaag stuk content - je doel moet voorop staan bij alles wat je doet. 

Hoe oud is uw doelgroep bijvoorbeeld? Dit zal u helpen te bepalen hoe en waar ze online video consumeren. Waar werkt uw doelgroep? Een uiterst belangrijke vraag, vooral voor B2B-bedrijven, omdat het zal helpen bij het stroomlijnen van de toon van uw video, evenals de plaatsing. Wat zijn de pijnpunten van uw klant? Dit houdt voor ogen wat u moet zeggen en waarop u zich moet concentreren - vooral belangrijk wanneer u maar een paar minuten hebt. Hoe lost u het probleem van de kijker op? De oplossing voor dit probleem zal dienen als het kader voor uw video, zodat u kunt kiezen of u bijvoorbeeld kiest voor een explainer-stijl Product Demo, Animatie, Livestream, of UGC-stijl Customer Story stuk. 

Uw video moet een duidelijk doel hebben. Studies tonen aan dat alleen al het hebben van een video op uw homepage het verkeer met 87% doet toenemen, dus net als chocoladetaart, als hij slecht is, is hij nog steeds behoorlijk goed, maar neem in het begin de tijd om uw visie te bepalen om ervoor te zorgen dat u het allerbeste stukje content maakt dat u kunt maken - een video die zo gericht en geoptimaliseerd mogelijk is om een duidelijke ROI op te leveren. Met 74% van de mensen die uitlegvideo's bekijken die overgaan tot de aankoop van het product of de dienst, is het de moeite waard om er op voorhand moeite in te steken⁴. 

Haak lijn en zinklood

Een paar jaar geleden zouden de meeste videomarketingdeskundigen beweren dat een merk slechts tien seconden had om de aandacht van een kijker te trekken voordat ze verder gingen. De realiteit is dat je in de huidige digitale en video wildgroei snel de aandacht moet trekken - binnen drie seconden om precies te zijn. 

Net als de kop van een nieuwsbericht of de onderwerpregel van een e-mail, moeten de afbeeldingen, de titel en de eerste paar seconden van de intro van uw video het publiek onmiddellijk het hof maken. Dat betekent niet dat je een clickbait-mentaliteit moet aannemen, maar je moet wel strategisch en creatief nadenken over hoe je ervoor gaat zorgen dat je video opvalt. Met een oneindige bibliotheek om uit te kiezen, is de verleiding voor klanten en consumenten om te blijven scrollen heel reëel.  

Volgens Facebook kijkt 65% van de mensen die de eerste drie seconden van uw video bekijken, nog minstens 10 seconden langer en nog eens 45% kijkt nog eens 20 seconden naar de inhoud. Dat is een aanzienlijke hoeveelheid tijd om uw boodschap over te brengen, maar het is essentieel om in de eerste plaats de aandacht te trekken. Hoe doet u dat?

Thumbnails

Goed presterende thumbnails⁵ hebben meestal een mens in zich, tekst en een aspect van het video-onderwerp. Ze hebben ook de neiging om complementaire kleuren te mengen en zijn ontworpen om visueel aantrekkelijk te zijn. Vaak over het hoofd gezien, maar een juweeltje in de gereedschapskist. 

Maak je punt meteen duidelijk

Er zijn verschillende benaderingen mogelijk, bijvoorbeeld met een snelle schets, vragen, feiten of titelkaartjes... Zoals dit voorbeeld van KPMG, dat een vraag gebruikt om onmiddellijk de belangstelling te wekken.

Toon

De toon kan op verschillende manieren worden gezet, maar hij wordt vooral overgebracht door:

 • Visuele stijl - of je nu animatie gebruikt of niet, elk merk heeft een unieke visuele stijl (lettertypes, kleuren, enz.). Je merk moet een herkenbare stijl hebben die kijkers laat weten dat het van jou is.
 • De toon van de stem - met name de taal die de acteurs of voice-overs gebruiken en de stijl waarin dat gebeurt, d.w.z. formeel of informeel. Denk bij voice-overs aan geslacht en accent. Als uw merk bijvoorbeeld toegankelijkheid en verbinding hoog in het vaandel heeft staan, kunt u overwegen een stemacteur met een Yorkshire- of Schots accent in te zetten. Dit accent is onlangs uitgeroepen tot het meest betrouwbare accent in het Verenigd Koninkrijk⁶.
 • Muziek - de gekozen achtergrond, of het ontbreken daarvan, speelt een grote rol bij het bepalen van de sfeer.

Laat je openingsschot tellen

Wek onmiddellijk de belangstelling van uw publiek met een overtuigende openingsshot in combinatie met een soundbite. Probeer het gebruik van een stilstaand beeld als openingsshot te vermijden - een bewegend beeld verdient de voorkeur; het menselijk oog is bedreven in het volgen van bewegende objecten en als zodanig trekken ze op natuurlijke wijze drukke geesten aan. En met meer dan vier miljoen video's die per dag worden geüpload naar YouTube , is het van het grootste belang dat je opvalt. Neem dit voorbeeld van Primark, die onmiddellijk de aandacht heeft getrokken door hun bewegende logo, waarbij ze een heldere en vrolijke toon zetten door de eerste paar noten van hun gekozen begeleidende nummer. Als hun logo statisch was en ze voor zachtere muziek hadden gekozen, zou het effect niet hetzelfde zijn geweest. Ze hebben ook bewegende screenshots gebruikt om de aandacht op sociale media te vestigen, vraag over te brengen en het merk menselijker te maken door een relatie met klanten te tonen. 

Hou het simpel, stommeling.

In samenwerking met 90 Seconds was Primark in staat om via video onmiddellijk de aandacht van haar klanten te trekken, met een duidelijke boodschap: op 11 maart openen ze een winkel in Chicago. Ze hielden het vet, helder, eenvoudig en pakkend, zonder het te verdunnen met een overvloed aan andere boodschappen over het Primark-aanbod - de betaalbaarheid, toegankelijkheid, de beschikbare producten etc... Je merk kan 101 geweldige dingen doen, maar in werkelijkheid zullen maar weinig mensen tijd investeren om via je video meer over elk van die dingen te weten te komen. Bij het produceren van video-inhoud moet duidelijkheid voorop staan - kies in de ideefase een paar hoofdthema's/boodschappen waarvan u wilt dat uw kijker ze onthoudt en breng een boodschap die weerklank vindt. 

Humor kan een nuttig instrument zijn om ideeën eenvoudig en snel over te brengen. Mensen zijn actief op zoek naar inhoud die hen aan het lachen maakt: 71% zegt dat ze juist daarvoor video's op sociale media bekijken. Maar vermijd het gebruik van jargon en houd het eenvoudig - als het moet worden uitgelegd om grappig te zijn, kan het beter worden vermeden. Air New Zealand heeft de traditionele veiligheidsvideo vóór het vertrek op zijn kop gezet en precies dat gedaan met deze humoristische, memorabele en eigenzinnige video met 90 Seconds - door het traditionele formaat te veranderen en humor te injecteren om de aandacht te trekken en de merkwaarden over te brengen en tegelijkertijd te voldoen aan een door de luchtvaart voorgeschreven vereiste.   

Elke minuut wordt er 300 uur aan video geüpload naar YouTube - hoeveel coole functies uw product of dienst ook heeft, een kijker gaat niet een video uitzitten waarin ze allemaal gedetailleerd worden... Niet als er een video van een papegaai die 'Baby Shark' zingt te bekijken is...! Houd het simpel en onderhoudend en uw video's zullen het een stuk beter doen.

Bijschriften zijn niet onderhandelbaar

Bijschriften zijn niet langer een optioneel extraatje. Nu 69% van de consumenten video's bekijkt met het geluid uit⁸ en 80% van de mensen eerder geneigd is een video voor de volledige duur te bekijken als er bijschriften beschikbaar zijn, is het duidelijk dat de voorkeursmanier voor het bekijken van video's het lezen ervan is. 

Nu 85% van de Facebook -video's zonder geluid wordt afgespeeld en 75% van alle consumenten hun telefoon de hele dag op stil zet¹⁰, lopen consumenten het risico dat ze de boodschap helemaal missen als makers van inhoud hun video's niet van bijschriften voorzien. 

Het lezen van inhoud helpt ook om berichten in het geheugen te bewaren. Uit een recente studie van de Universiteit van Californië, Berkeley, blijkt dat het lezen van commentaar nauw samenhangt met het vasthouden van berichten; in een studie wordt lezen omschreven als "de manier van de hersenen om de stortvloed aan visuele informatie die in de moderne wereld om onze aandacht vraagt, te filteren en af te stemmen¹¹". 

Als u geen ondertiteling toevoegt, haalt u niet het maximale uit uw video's, raakt u kijkers kwijt en loopt u het risico dat u extra geld kwijt bent aan het reproduceren van content voor alternatieve talen. Door uw video's te ondertitelen, kunnen merken content naadloos lokaliseren voor een wereldwijd publiek - en dit alles gebeurt binnen enkele minuten intuïtief via de 90 Seconds workstream. Ondertiteling stuurt ook een duidelijke boodschap van inclusie, waardoor doven en neuro-diverse mensen uw inhoud beter kunnen begrijpen en eraan kunnen deelnemen. 

Blijf bij de ondertiteling trouw aan de oorspronkelijke dialoog - verkort, vereenvoudig of verander de taal niet om effect te sorteren. Voor degenen die kijken en luisteren kan het een schokkende ervaring zijn en het begrip verstoren als de woorden op het scherm niet overeenkomen met de soundbite. Houd rekening met de visuele branding - zorg ervoor dat uw bijschriften consistent en samenhangend zijn met het overkoepelende merk, met bijpassende lettertypen en kleuren. Tot slot, let goed op de toon - we hebben allemaal ervaring met ongemakkelijke misverstanden die ontstaan via e-mail, dus let goed op de complexiteit van kwaliteiten als sarcasme en ironie.

YouTubede Koning van alle Koningen?

TikTok, Instagram Reels? Facebook stories? Allemaal geweldige en belangrijke platforms om te overwegen op hun eigen recht, maar laat het me zo zeggen - als YouTube een land zou zijn, zou het het dichtstbevolkte ter wereld zijn, gevolgd door China en India met twee miljard actieve maandelijkse gebruikers¹². YouTube is echt het wereldwijde platform bij uitstek met de gemiddelde gebruiker die elke dag 40 minuten op dit platform doorbrengt via hun mobiel. Het exacte ideale platform hangt af van uw strategie, maar ongeacht het doel, als de op een na populairste website ter wereld (na Google), mist u een truc als YouTube niet een belangrijke plaats inneemt in uw distributieplannen. 

Waarom? Het is wereldwijd - 80% van zijn publiek bevindt zich buiten de VS, met meer dan 100 gelokaliseerde YouTube landingspagina's, maar toch bezoekt 72% van de Amerikaanse internetgebruikers het platform. Het bereikt ook een ongeëvenaarde diversiteit aan kijkers, het bereikt meer 18-49-jarigen dan enig ander kabelnetwerk televisie in de VS en in tegenstelling tot andere sociale platforms, ervaart YouTube geen grote daling in leeftijd bij oudere gebruikers. Maar het is niet alleen maar ogen en geen actie - 70% van de kijkers heeft een product gekocht dat ze op YouTube hebben gezien. 

YouTubeDe twee miljard dagelijkse gebruikers van bekijken elke dag een miljard uur aan video-inhoud. Maar met 300 uur video die elke minuut wordt geüpload naar YouTube , hoe stijg je boven het lawaai uit en zorg je ervoor dat het YouTube algoritme jouw inhoud bevoordeelt? Als er immers een boom omvalt in het bos, maakt dat dan geluid?

Zoekmachine Optimalisatie 

Zoekmachineoptimalisatie (SEO) is het antwoord op dat raadsel en het is absoluut noodzakelijk dat video-inhoud geoptimaliseerd is voor zowel de YouTube als de Google-algoritmen. Door deze best practice tips¹³ op te volgen, kunt u het bereik en de zichtbaarheid van uw video exponentieel vergroten.

 • Zorg ervoor dat video's van bijschriften zijn voorzien om het algoritme te verbeteren - een extra stimulans om dit te doen als u nog niet overtuigd was van het bovengenoemde argument van bijschriften!
 • Optimaliseer de metagegevens van uw videobestanden met gerelateerde en gebruikersgerichte zoekwoorden in de titel en beschrijving van de video.
 • Maak een video sitemap en dien deze in bij Google Search Console.

Dat gezegd hebbende, YouTube's algoritme, hoewel vergelijkbaar, werkt met een grotere personalisatie dan Google's, rekening houdend met de zoek- en inhoud engagement geschiedenis van een gebruiker, naast traditionele factoren zoals populariteit en trefwoord. Kortom, de zoekresultaten van geen twee gebruikers zullen hetzelfde zijn, maar er zijn veel dingen die men kan toepassen bij het posten op YouTube om te helpen video te optimaliseren en te maximaliseren. Eerst en vooral, onderzoek trefwoorden - d.w.z. de zinnen die mensen gebruiken om gelijkaardige inhoud te vinden. Ten tweede, voeg trefwoorden toe aan uw video en optimaliseer de videobeschrijving en tags. Tot slot: gebruik tijdstempels voor langere video's, zodat kijkers naar de gedeelten kunnen gaan waarin ze het meest geïnteresseerd zijn.

Animatie toevoegen

Animatie geeft een directe SEO injectie aan content. Waarom? De meerderheid van de zoekmachines geeft de voorkeur aan video, waarbij gebruikers langer naar een video kijken als er animatie wordt gebruikt. Aangezien mensen ruwweg twee keer zo lang op pagina's met video's doorbrengen, is het geen verrassing dat merken en platforms met video's ongeveer 53 keer zoveel kans hebben om op de eerste pagina van Google te komen¹⁴. Bovendien zorgt deze toename in verkeer voor een grotere ROI, waarbij WordStream onlangs aanhaalde dat een video op een landingspagina de conversieratio met wel 80% verhoogt. 

Als SEO en meer verkeer nog niet genoeg waren om u te overtuigen, denk dan eens aan de universele aantrekkingskracht van animaties - ze kunnen wereldwijd worden gebruikt, zijn inclusief in hun weergave en hebben de neiging om 'evergreen' te zijn, minder verouderend dan andere vormen van content. Animatie werkt ook voor bijna elke marketingbehoefte - van klantverhalen tot deze explainer video die 90 Seconds produceerde voor BUPA. Het gebruik van animatie in uw videomarketing is een trefzekere manier om aandacht en verkeer te trekken op hetzelfde moment. 

Video is zonder twijfel het kroonjuweel in uw marketing plan, waarbij bewegende content als geen ander marketingmedium verkeer kan genereren, conversie kan stimuleren en publiek kan bereiken. Als eerste wereldwijde videoplatform is ons team op 90 Seconds in de unieke positie om u te helpen de beste video's te leveren die geoptimaliseerd zijn, relevant zijn en resultaten opleveren - waar ter wereld u ook probeert te bereiken. Bovendien zorgt ons ongeëvenaarde aanbod, met ons team van experts in combinatie met onze video-intelligentiesoftware, voor een naadloze end-to-end samenwerking, van creatie tot meting.

Hoewel deze best practice tips zijn veralgemeend voor een breder publiek, kan 90 Seconds , met ervaring in het werken voor meer dan 4.500 van 's werelds grootste merken, advies op maat bieden, van creatie tot curatie voor elke sector - neem vandaag nog contact met ons op om aan de slag te gaan.


¹ Zenith Media: Online videokijken bereikt 100 minuten per dag in 2021 - Zenith (zenithmedia.com)
² IAB : IAB Video Advertising Spend Report
³ Cisco: Service Provider Network and Technology Services - Cisco
Video Marketing Statistics | New Data For 2022 | Wyzowl
Video Thumbnail - Important Yet Overlooked Factor for Your Business Video (cincopa.com)
15 of the Most Trustworthy Accents in the UK Revealed (countryliving.com)
Sprout Social: De Sprout Social 2018 Index: Realign & Redefine | Sprout Social
Verizon & Publicis: Verizon Media Says 69 Percent Of Consumers Watching Video With Sound Off (forbes.com)
Digiday: 85 procent van Facebook video wordt bekeken zonder geluid - Digiday
¹⁰ Dan Grenberg, Sharethrough
¹¹ How Reading Increases Your Emotional Intelligence & Brain Function: De bevindingen van recente wetenschappelijke studies | Open Culture
¹² Hootsuite: The Complete Guide to YouTube Marketing in 2022 (hootsuite.com)
¹³ Video marketing tips and tools to boost your traffic - Search Engine Watch
¹⁴ Our Videos Dramatically Increased Our Visitors' Time on Page - Wistia Blog