Beste werkwijze voor het vastleggen van klantverhalen

Inhoudsopgave
 1. Inleiding
 2. De inhoud van klantverhalen onder de knie krijgen: Beste praktijken en strategieën
 3. Het landschap begrijpen
 4. Metriek voor succes
 5. De geselecteerde klant benaderen
 6. Distributiestrategieën
 7. Ondersteunende diensten
 8. Het gaat om meer dan alleen verhalen vertellen, het gaat om verbinden
Link gekopieerd!
Jonathan Yohanes
4 weeks ago・7 min read

De inhoud van klantverhalen onder de knie krijgen: Beste praktijken en strategieën

Klantverhalen zijn niet zomaar verhalen; het zijn krachtige hulpmiddelen op het gebied van B2B-contentmarketing. Ze vinden een diepe weerklank bij het publiek en bieden authentieke inzichten in de echte toepassingen van producten en diensten. Bij 90 Secondshebben we ons vak geleerd door jarenlang duizenden van deze boeiende verhalen te produceren en onderweg waardevolle inzichten en expertise op te doen.

In dit artikel verdiepen we ons in de kunst en wetenschap van het maken van klantverhalen die boeien, weerklank vinden en resultaten opleveren. Op basis van onze uitgebreide verzameling bedrijfsinformatie en in opdracht uitgevoerd onderzoek willen we u voorzien van de kennis en strategieën die nodig zijn om met autoriteit te spreken over de inhoud van klantverhalen.

Nu bedrijven steeds meer het belang inzien van het vertellen van verhalen bij hun marketinginspanningen, wordt het beheersen van het creëren van klantverhalen van het grootste belang. Door onze focus op dit specifieke contentproduct te verscherpen, kunnen we workflows stroomlijnen, de expertise van de maker vergroten en uiteindelijk betere kosten per eenheid en hogere niveaus van klantsucces bereiken.

Het landschap begrijpen

In het steeds veranderende landschap van contentmarketing zijn klantverhalen de pijlers onder het succes. Door onze uitgebreide ervaring bij 90 Secondshebben we in de loop der jaren duizenden van deze verhalen geproduceerd en hebben we waardevolle inzichten verkregen in de effectiviteit ervan.

Klantverhalen komen naar voren als de meest succesvolle, aangrijpende en voordelige contentproducten voor een aantal van 's werelds grootste merken. Onze enquêtes, feedback van klanten en diepgaande analyses van inkooppartners bevestigen consequent de impact en relevantie van deze verhalen bij het stimuleren van betrokkenheid en conversies.

Door gebruik te maken van de schat aan gegevens en informatie die we hebben verzameld uit onze uitgebreide portfolio van klantverhalen en in opdracht uitgevoerd onderzoek, kunnen we met autoriteit spreken over dit specifieke contentproduct. Dankzij deze grondige kennis kunnen we oplossingen op maat bieden die aanslaan bij diverse doelgroepen in verschillende sectoren en regio's.

Bovendien is ons netwerk van ervaren makers bedreven in het leveren van klantverhalen die niet alleen voldoen aan de verwachtingen van de klant, maar deze zelfs overtreffen. Hun expertise, in combinatie met onze robuuste inzichten, stelt ons in staat merken te begeleiden bij het inzetten van de kracht van storytelling om hun marketingdoelstellingen te bereiken.

In essentie komt het begrijpen van het landschap van klantverhalen neer op het herkennen van hun ongeëvenaarde effectiviteit, het benutten van datagestuurde inzichten en het aanboren van de expertise van doorgewinterde makers om impactvolle verhalen te leveren die tastbare resultaten opleveren voor onze klanten.

Metriek voor succes

Het meten van succes is een integraal onderdeel van het verfijnen van onze aanpak en het maximaliseren van de impact van verhalen van klanten. Bij 90 Seconds vertrouwen we op een aantal belangrijke meetgegevens om de effectiviteit van onze contentproductie te meten:

Aantal geproduceerde klantverhalen

Het bijhouden van het aantal klantverhalen biedt een kwantitatieve maatstaf voor onze output en aanwezigheid op de markt. Het weerspiegelt ons streven om inhoud van hoge kwaliteit op schaal te leveren.

Aantal bediende merken

De breedte van ons klantenbestand geeft het vertrouwen aan in ons vermogen om overtuigende klantverhalen te leveren. Een divers portfolio van merken onderstreept onze veelzijdigheid en ons aanpassingsvermogen aan uiteenlopende behoeften in de sector.

Betrokkenheid van de makers

De betrokkenheid van ervaren makers is essentieel bij het tot leven brengen van verhalen van klanten. Het monitoren van hun betrokkenheid zorgt ervoor dat we een pool van getalenteerde professionals behouden die in staat zijn om consistent uitzonderlijke content te leveren.

Door deze statistieken te analyseren, krijgen we waardevolle inzichten in onze prestaties en kunnen we gebieden identificeren die voor verbetering vatbaar zijn. Of het nu gaat om het optimaliseren van productieworkflows, het uitbreiden van ons netwerk van makers of het verfijnen van onze verteltechnieken, deze statistieken dienen als maatstaven voor succes en sturen ons strategische besluitvormingsproces.

De geselecteerde klant benaderen

 1. Ontwikkel gepersonaliseerde communicatiestrategieën om klanten te bereiken en benadruk de voordelen van deelname aan het storytellingproces.
 2. Bied prikkels zoals kortingen, promotiemogelijkheden of toegang tot exclusieve evenementen om deelname te stimuleren.
 3. Benadruk de wederzijdse waarde van het laten zien van succesverhalen, vooral als het gaat om betaalde promotie of co-branding mogelijkheden.

Door zich aan deze richtlijnen te houden, kunnen merken het productieproces van klantverhalen stroomlijnen en zorgen voor authenticiteit, relevantie en effectiviteit bij het betrekken van doelgroepen en het stimuleren van de gewenste resultaten.

Distributiestrategieën

Effectieve distributie is de sleutel tot het maximaliseren van het bereik en de impact van klantverhalen. Lees hier hoe u uw verhalen strategisch kunt verspreiden via verschillende kanalen:

1. Tactieken voor verspreiding via sociale media:

 • Stem klantverhalen af op verschillende sociale mediaplatforms en optimaliseer de inhoudsindeling en berichtgeving om deze af te stemmen op het publiek en de best practices van elk platform.
 • Gebruik betaalde advertentie-opties om het bereik te vergroten en je te richten op specifieke demografische groepen of interessegroepen.
 • Moedig de betrokkenheid van het publiek aan door middel van interactieve functies zoals polls, vraag- en antwoordsessies of livestreams.

2. Integratie met website, e-mailmarketing en evenementen:

 • Laat klantverhalen prominent zien op je website door ze te integreren in relevante productpagina's, casestudy's of getuigenissen.
 • Neem klantverhalen op in e-mailmarketingcampagnes en gebruik ze als overtuigende content om leads te voeden en conversies te stimuleren.
 • Deel klantverhalen in live presentaties, webinars of branche-evenementen om de geloofwaardigheid van het merk te versterken en het publiek vertrouwen te geven.

3. Sociale derivaten en herbestemming:

 • Maak kortere, verteerbare fragmenten of teaservideo's van de oorspronkelijke klantverhalen voor gebruik op sociale mediaplatforms, e-mailnieuwsbrieven of websitebanners.
 • Optimaliseer video's voor mobiele weergave en zorg ervoor dat ze compatibel zijn met verschillende schermformaten en resoluties om de toegankelijkheid en betrokkenheid te verbeteren.
 • Experimenteer met verschillende contentformaten, zoals infographics, geanimeerde GIF's of user-generated content challenges, om je distributiestrategie te diversifiëren.
 • Stel een consistente frequentie vast voor het publiceren van klantverhalen, rekening houdend met publieksvoorkeuren, trends in de sector en statistieken over contentprestaties.
 • Zorg voor een evenwicht tussen frequentie en kwaliteit om de interesse van het publiek te behouden en oververzadiging te voorkomen.

Door deze distributiestrategieën te implementeren, kunnen merken het bereik en de impact van hun klantverhalen effectief vergroten, de betrokkenheid vergroten, de geloofwaardigheid van het merk opbouwen en uiteindelijk conversies en klantloyaliteit stimuleren.

Ondersteunende diensten

Achter elk succesvol klantverhaal schuilt een reeks ondersteunende services die het productieproces op een hoger plan tillen. Dit is hoe de reeks services van 90 Secondsde creatie van boeiende verhalen aanvult en verbetert:

1. Inhoudelijk onderzoek:

 • Maak gebruik van de expertise van ons team in marktonderzoek en trendanalyse om relevante onderwerpen, publieksvoorkeuren en verhaalbenaderingen te identificeren.
 • Voer diepte-interviews en enquêtes uit om inzichten uit de eerste hand te verzamelen van klanten en deskundigen uit de sector, om het verhaal te verrijken met authentieke stemmen en perspectieven.
 • Gebruik gegevensgestuurde inzichten en analyses om inhoudstrategieën te verfijnen en verteltechnieken te optimaliseren voor maximale impact en betrokkenheid.

2. Creatief en lokaal creatief:

 • Werk samen met ons netwerk van getalenteerde creatieven om visueel verbluffende en emotioneel overtuigende verhaalervaringen te bedenken en uit te voeren.
 • Maak gebruik van lokaal creatief talent om authenticiteit en culturele relevantie te brengen in verhalen voor klanten die zijn afgestemd op specifieke regio's of markten.
 • Stimuleer een cultuur van innovatie en experimenteren, moedig makers aan om grenzen te verleggen en onconventionele vertelvormen en technieken te verkennen.

3. Shoot Overal en Shoot Eenmaal:

 • Maak gebruik van ons wereldwijde netwerk van makers en productieteams om shoot overal ter wereld verhalen van klanten te vertellen, waarbij je zorgt voor consistente kwaliteit en productienormen op verschillende locaties.
 • Kies voor een "shoot once"-benadering om de efficiëntie en het gebruik van bronnen te maximaliseren, door meerdere verhaallijnen en beeldelementen vast te leggen tijdens een enkele productiesessie.
 • Stel een uitgebreide mediabank samen met middelen, waaronder productfoto's, getuigenissen en beelden van achter de schermen, voor toekomstig gebruik in contentmarketingcampagnes en promotiemateriaal.

4. Edit en lokalisatie:

 • Vertrouw ons team van ervaren editors toe om onbewerkte beelden om te zetten in gepolijste en boeiende verhalen over klanten, waarbij geavanceerde bewerkingstechnieken en visuele effecten worden gebruikt om het publiek te boeien.
 • Lokalisatiediensten aanbieden, waaronder ondertiteling, voice-over en culturele aanpassing, om klantverhalen op maat te maken voor internationale doelgroepen en markten.
 • Zorg voor een naadloze integratie van merkelementen, berichtgeving en oproepen tot actie tijdens het redactieproces, zodat het eindproduct in lijn is met de marketingdoelstellingen en merkidentiteit van de klant.

5. Plan & Beheer en Videoconsulten:

 • Zorg voor toegewijde projectmanagers en productiecoördinatoren om toezicht te houden op elke fase van het creatieproces van klantverhalen, van het eerste idee tot de uiteindelijke levering.
 • Bied persoonlijke videoconsults en strategiesessies aan om klanten door het storytellingproces te leiden, eventuele vragen of problemen aan te pakken en ervoor te zorgen dat ze op één lijn zitten met de projectdoelen en -doelstellingen.
 • Implementeer robuuste projectbeheertools en workflows om de communicatie, samenwerking en het delen van bestanden te stroomlijnen, zodat de productie voor alle belanghebbenden naadloos en efficiënt verloopt.

Door gebruik te maken van ons uitgebreide pakket aan ondersteunende diensten kunnen merken het volledige potentieel van hun klantverhalen ontsluiten en impactvolle verhalen leveren die weerklank vinden bij het publiek, de betrokkenheid vergroten en uiteindelijk hun marketingdoelen bereiken.

Het gaat om meer dan alleen verhalen vertellen, het gaat om verbinden

De kunst van het maken van overtuigende klantverhalen beheersen gaat niet alleen over het vertellen van verhalen; het gaat over op een dieper niveau contact maken met het publiek, vertrouwen wekken en zinvolle actie stimuleren. Uit ons onderzoek naar best practices en strategieën voor de productie van klantverhalen blijkt duidelijk dat de weg van concept tot voltooiing zorgvuldige planning, uitvoering en ondersteuning vereist.

Bij 90 Secondshebben we onze expertise aangescherpt door jarenlange ervaring en duizenden succesvolle projecten, waardoor we met autoriteit kunnen spreken over de kracht van klantverhalen als hoeksteen van B2B-contentmarketing. Door gebruik te maken van bedrijfsinformatie, in opdracht uitgevoerd onderzoek en een wereldwijd netwerk van ervaren makers, stellen we merken in staat hun verhalen authentiek te vertellen, weerklank te vinden bij hun doelgroepen en tastbare resultaten te behalen.

Terwijl we onze focus en vaardigheden in het leveren van klantverhalen blijven verfijnen, is het essentieel om de waarde van flexibiliteit, innovatie en samenwerking te erkennen. Of het nu gaat om het afstemmen van verhalen op specifieke industrieën en regio's, het aanbieden van aanpasbare bestelopties of het inzetten van ondersteunende diensten om de productiekwaliteit te verbeteren, onze toewijding blijft onwrikbaar: het leveren van klantverhalen die boeien, inspireren en succes stimuleren.

In een tijdperk waarin authenticiteit hoogtij viert en het vertellen van verhalen belangrijker is dan ooit, is het beheersen van de kunst van het produceren van klantverhalen niet alleen een concurrentievoordeel; het is een strategische noodzaak. Door best practices te omarmen, inzichten te benutten en de collectieve creativiteit en expertise van ons team in te zetten, zijn we klaar om het volledige potentieel van klantverhalen te ontsluiten als katalysator voor merkgroei, klantbetrokkenheid en blijvende impact.

Laten we samen beginnen aan deze reis van uitmuntende storytelling, waarbij elk verhaal van een klant niet zomaar een verhaal wordt, maar een bewijs van de kracht van menselijke verbinding en de kunst van het overtuigen.